Usuwanie BAN-a z GoogleZablokowanie twojej strony i nie pojawianie się jej w wynikach wyszukiwania może nastąpić po stosowaniu zabronionych praktyk, które mogłyby zwiększyć twoją pozycję w rankingu, tj. ukryty tekst, ukryte linki, cloacking, niedozwolone przeniesienia (redirecty).
Jak teraz sprawić, aby twój serwis mógł ponownie znaleźć się w wynikach wyszukiwania? W tym celu musimy wysłać prośbę do Google o usunięcie blokady, ale najpierw należy pamiętać, aby usunąć ze strony wszelkie niedozwolone tricki. Następnie należy wejść na stronę http://www.google.com/support/bin/request.py . Na stronie powinieneś wybrać opcję, iż jesteś webmasterem strony i chcesz zadać pytanie -> „I'm a webmaster inquiring about my website", następnie wybierz zapytanie, czemu strona znikła z wyników wyszukiwania lub spadła w rankingu "dropped in ranking". Wciśnij CONTINUE. Na stronie, która Ci się otworzy, upewnij się czy w temacie wpisane jest: „Reinclusion Request". Nieważne czy z dużych czy małych liter, ważne aby znalazły się tam te dwa słowa, aby Google mogło poprawnie skatalogować twoje zapytanie i wysłać je do odpowiedzialnej za to osoby. -> „Why my site disappeared from the search results or".

Przejdźmy teraz do sedna sprawy, czyli co wpisujemy w treści listu :

1) Czy spam na stronie został usunięty.
2) Czy takie zachowanie więcej się nie powtórzy.
3) To wszystko. Żadnego padania na kolana i błagania.

Warto jest podać krótkie wyjaśnienia - czemu dostałeś ostrzeżenie od Google i jakie podjąłeś kroki, aby uniknąć spamowania w przyszłości.

Jeśli zatrudniłeś jakąś firmę pozycjonującą, warto w dobrej wierze przekazać Google informacje, kto się tym zajmował i jak wyglądała ta procedura. Może to pomóc ci w odzyskaniu pozycji w wyszukiwarce.

Zakładam, że znalazłeś ukryte teksty, linki i inny spam, napisałeś ładną prośbę o ponowne włączenie twojego serwisu do wyszukiwarki i pewnie chcesz wiedzieć, jak długo to potrwa? To zależy od tego, jak szybko Google rozpatrzy twój wniosek i jak bardzo twoja strona się spamowała? W czasach gdy wyniki wyszukiwarki aktualizowane są co miesiąc, trwa to od 6 do 8 tygodni. Za mniejsze przewinienia, typu ukryty tekst, może potrwać to krócej - 2-3 tygodnie. I jeszcze dwie sprawy:

Nawet nie próbuj wciskać Google, że płacisz im dużo pieniędzy za reklamy AdSense, AdWords... Ludzi patrzących na twoją prośbę nie interesują powiązania biznesowe z Google.

Druga sprawa - nie wysyłaj 20-stu próśb na raz, może to wyglądać niegrzecznie. Nawet jeśli masz 20 serwisów zablokowanych, wysyłaj te prośby pojedynczo, staraj się trochę je rozróżniać, aby osoba czytająca nie pomyślała, że znalazła się na czyjejś liście mailingowej..

Artykuł pochodzi z serwisu: http://www.topseo.pl/


Usuwanie BAN-a z Google
- 19.02.2008.
©

 

login