Jak budować linkiBudowa linków. 

W jaki sposób budować linki? Najważniejszym elementem linku jest ‘archor text’ – inaczej tekst znajdujący się między znacznikami: <a href=””> ACHRO TEXT </a>. Tak napisany tekst na twojej stronie zostanie wyświetlony jako link. To jaką wartość będzie miała achro text jest bardzo ważne, gdyż będą one odczytywane przez roboty, a więc powinny posiadać słowa kluczowe do twojej strony. Przykłądem jest :
<a href=”www.randka.pl”>Z nami poznasz swoją wielką miłość</a>

Dla lepszego efektu warto różnicować linki, tak aby zawierały różne słowa kluczowe w różnych formatach. Znaczenie ma także długość ‘ACHRO TEXT-u’ bo im jest on dłuższy tym znaczenie słów kluczowych jest coraz mniejsze.

Dla linków graficznych roboty będą czytać tekst w parametrze ALT.

 

Zapamiętaj:

 1. umieszczać słowa kluczowe w linkach do swojej strony
 2. im tekst krótrzy, tym znaczenie poszczególnych słów większe
 3. zróżnicować linki (różna słowa kluczowe w różnych formatach)
 4. dla linków graficznych słowa kluczowe umieszczać w parametrze ALT.

 

 

Dobre i złe linki.

 

Jakie linki są linkami dobrymi:

 1. linki znajdujące się na stronach powiązanych tematycznie
 2. strony linkujące – PageRank (http://pl.wikipedia.org/wiki/PageRank)
 3. linki powinnych pochodzić ze stron zaindeksowanych

 

linki złe:

 1. linki nie pochodzące ze stron zaindeksowanych, bo ich właściwiele mogą posiadać bana, poprzez naruszenie zasad. (sprawdź czy strona jest zaindeksowana poprzez wpisanie adresu w oknie wyszukiwarki)
 2. linki znajdujące się na stronach np. pornograficznych ( zawirajacych treść niesgodną zprawę lub nawiązującej do nienawiści na tle rasistowskiej, religijnej itp.)
 3. niezbyt widoczne strony niezawierające treści ale same odsyłącze (farmy linków)

 

 

Jak zdobywać linki?

 

 1. rejestracja w katalogach – każda wyszukiwarka posiada własne ulubione katalogi:
  1. Google – Open Directory Project (www.dmoz.org)
  2. Onet.pl – Ogólnopolski katalog Onetu (http://katalog.onet.pl)
  3. Wp.pl – katalog WP (http://katalog.wp.pl - płatny)

Przy dodawaniu strony do katalogów rozłóż ten proces na rozległy czas aby przy pojawieniu się zbyt wielu linków nie zostałą uznana za spam.

Przy rejestracji pomocna będzie strona http://seo.kopia.biz/ posiadająca adresy wielu katalogów. Największą wartość posiadają linki bezpośrednie. Katalogi, katalogi które takie linki oferują określone są jako SEO Frendly.

 

 1. Wymiana linków – nawiązanie kontaktu z twórcami innych stron i zaproponowanie wymiany linków. Należy jednak pamiętać że link linkowi nie równy. Należy szukać stron podobnych tematycznie z jak najmniejszą ilością linków zewnętrznych, posiadających PageRank (PR) większy lub równy naszemu.
 2. System wymiany linków – system oferuje w pełni automatyczne systematyczne umieszczanie linków na wielu stronach np.linkme.pl. Dają one możliwość wyboru częstotliwości dodawania, podgląd wykonanej pracy i możliwość edycji.
 3. Zakup linków – oferty zakupu linków możesz znaleźć np. na serwisach aukcyjnych lub także na forum dyskusyjnym pod adresami forum.aktualizacja.com. Należy pamiętać, że wiążę się to z ciągłymi wydatkami, gdyż kupuje się je najczęściej np. na 30 dni co jest zdecydowanie za krótkim okresem czasu.
 4. Wzmianki – dbanie o ot by informacje o stronie ukazywały się w innych serwisach. Gdziekolwiek umieszczasz informacje w Internecie nie zapomnij się podpisać linkiem.
 5. Sponsorowanie serwisów – odbywa się na zasadzie opłacania domeny lub hostingu w zamian za umieszczenie linku.
 6. Zaplecze stron internetowych – od dawna pozycjonerzy wykorzystują tworzenie wielu stron internetowych wraz z ich wzajemnym linkowaniem. Bardzo przydatne są w tym przypadku strony oferujące jakieś narzędzia on-line, czyli takie które same się rozwijają i aktualizują dzięki użytkownikom. Technika ta wykorzystywana jest również przez spamerów. Tworzą oni całkowicie sztuczne strony internetowe zawierające tylko miejsce na nowy link.
 7. Aktualności kanałów RSS -  każda wiadomość w takim kanale składa się z kilku elementów, dwa główne to fragment treści i link do całości.
 8. Program partnerski – jest on przeznaczony dla stron zajmujących się sprzedażą. Działają podobnie jak linki do podstron, zawierające linki do pozycjonowanej strony.

------------------------------

Autor: redakcja Seo24.com.pl 

login