Alkoholizm dotyczy mężczyzn i kobiet, które są uzależnione

Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy są uzależnieni. Czy naprawdę tak jest? Niestety, choć w większości sytuacji to słyszymy – nie bywa to prawdą. Alkoholizm tyczy się ludzi, którzy należą do rodziny osoby uzależnionej. Partnerzy, dzieci – efekty odczuwają wszyscy. Po alkohol sięgają kobiety, faceci, młodzież. Podczas stresu chcemy się zrelaksować. Niewinnie wypijamy kieliszek wina czy piwo. Tracimy moment, w którym alkohol wymyka się z pod kontroli.

Podczas choroby tracimy zdolność samo kontrolowania wypijanego alkoholu. W zdecydowanej większości przypadków strach, gniew, żal towarzyszą wszędzie. Schemat picia potrafi iść pokoleniowo. Jeśli pił ojciec, całkiem prawdopodobne, że jego syn także będzie. Córka szukała będzoe partnera, który ma problem z alkoholem.

Rodzina pod wpływem złych emocji zaczyna kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie wzajemnie. Wszystko to na zawsze pozostaje w naszych psychikach. To skrzywdzenie zostaje w nas na pełne życie, odciska swoje piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Poradę ma możliwość odszukać w wielu miejscach – leczenie alkoholizmu Lublin czy także na spotkaniach AA. Powinien sam czuć ochotę zaprzestania picia oraz wyjścia z nałogu. Motywacją dla niego mogą być bliscy.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *