Ubezpieczenie od zachorowań nie może być jedynym, jakie warto posiadać.

Pandemia koronawirusa, która objęła w 2020 roku niemal cały świat, pokazała wielu, jak bardzo życie jest nieprzewidywalne. Setki tysięcy zachorowań na świecie, a co za tym idzie także powikłań po wirusie przewróciły do góry nogami normalne funkcjonowanie naszego społeczeństwa. Na powyższe zmiany nie mógł pozostać obojętnym rynek ubezpieczeń, który to cały czas stara się wychodzić naprzeciw wymaganiom swoich osób. O tym wszystkim, co się na rynku ubezpieczeniowym dzieje, z jakimi wyzwaniami musi sobie radzić oraz jak do tego podchodzi, pisze Tygodnik Ubezpieczeniowy.
To tygodnik profesjonalny dedykowany przede wszystkim osobom, które zajmują się ubezpieczeniami. Jednak zajrzeć do niego możemy nie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w tej branży się pracuje. W końcu ubezpieczenia to taki temat, który dotyczy każdego człowieka, bez względu na kolor skóry, wiek, czy status społeczny. Rynek ubezpieczeń przeżył w pandemii wirusa wielką rewolucję. Gdybyśmy tak zajrzeli do bilansu za rok poprzedni, można by spostrzec, że profity ubezpieczycieli znacząco zmalały. Na to wpływ miało wiele czynników, w tym zwiększona umieralność powiązana z rozprzestrzeniającym się wirusem. Nie on jeden spowodował jednak, że ludzie znacznie częściej chcieli wypłacać odszkodowania. Z danych przekazanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, iż bardzo ostatnio zwiększyła się liczba domowych wypadków a ponadto szkód komunikacyjnych. Jaki płynie z tego wniosek? Przede wszystkim taki, iż ubezpieczenie od zachorowań nie może być jedynym, jakie powinniśmy mieć.

 

Dobrze jest mieć także kupione ubezpieczenie NNW, ponieważ przecież wypadki się zdarzają. Poruszając kwestię ubezpieczeń NNW, nie sposób pominąć sprawy tak zwanych szkolnych ubezpieczeń. Te ubezpieczenia opierają się na trochę innych zasadach, niż ubezpieczenia prywatne. W przypadku tych ubezpieczeń składka jest znacznie niższa i opłaca się ją jedynie jeden raz. A opłacić ją naprawdę warto. Bo chociaż w ostatnim roku szkolnym nasze dzieci uczyły się głównie w mieszkaniach, ubezpieczenia i tak je obejmowały. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie dotyczy tylko sytuacji, które mają miejsce w samej szkole. Dziecko mające takie ubezpieczenie, na pewno może liczyć na finansowe wsparcie też wówczas, gdy wypadek miał miejsce w mieszkaniu, czy też na dworze. A tam ostatnio dzieciaki były prawie ciągle.

 

Ponadto, jak już wspominaliśmy, liczba wypadków w domu zdecydowanie w ostatnim roku wzrosła. Rosnąca liczba wypadków, niełatwy dostęp do fachowej opieki medycznej, czy nowa choroba częstokroć wymagająca pobytu w szpitalu – wszystko to sprawiło, że branża ubezpieczeń przeżyła w ostatnim roku swoistą rewolucję. I choć wymuszona ona została przez wybuch pandemii, nie możemy patrzeć na nią w negatywnym świetle. Przeciwnie, pandemia pokazała, iż rynek ubezpieczeń jest bardzo elastyczny oraz doskonale potrafi szybko zareagować na zachodzące zmiany. Takie zmiany, których właściwie każdy w dzisiejszych czasach doświadczył na swojej skórze.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *