Odzież sportowców składać się powinna między innymi z elementów termo aktywnych.

Strój sportowy to niezwykle ważny detal każdej dyscypliny. Najistotniejsze cechy tego typu ubioru to komfort noszenia, jak i jakość wykonania produktu. Natomiast właściwie każdy strój przystosowany jest do specyfiki poszczególnych dyscyplin sportowych. Jak właściwie wygląda odzież piłkarska? Z czego składa się cały ubiór piłkarza biegającego za piłką po boisku? W jaki sposób dopasować właściwy ubiór do zawodnika a także jego roli?

Jednymi z podstawowych części stroju piłkarza są szorty a także koszulka. Te elementy z reguły powinny być luźniejsze, nie ograniczać ruchu, równocześnie nie hamując wydostawania się powietrza. Poprzez to strój jest przewiewny a także gwarantuje należytą wymianę termiczną. Częstokroć są one również znakiem rozpoznawalnym całej drużyny a także reprezentują kolory klubowe. Jednak nie są to jedyne elementy wyposażenia piłkarza. Do gry niezbędne jest obuwie. Należyte obuwie musi być dostosowane przede wszystkim do warunków panujących w trakcie gry na boisku. Rodzaj nawierzchni boiska, pogoda, stopień zaawansowania piłkarza to bardzo istotne kwestie, które uproszczą dopasowanie odpowiednich korków. W skład ubioru sportowego zaliczają się także części spodniej garderoby.

Jak zatem wygląda a także szczegółowo wyróżnia się bielizna termoaktywna dla zawodnika? Dlaczego powinna być opracowana ze wyjątkowego materiału?Tego rodzaju odzież przeznaczona jest do noszenia zarówno podczas treningów, jak również meczów czy różnego typu rozgrywek. Zadaniem odzieży termoaktywnej jest przede wszystkim odprowadzanie powstałego potu, nie zatrzymując go przy figurze. Dzięki temu piłkarz staje się jeszcze mocniej wydajny, wydolny i jego gra jest efektywniejsza. Dzięki tego rodzaju detalom ciało piłkarza jest całkowicie suche nawet podczas dużego wysiłku fizycznego. Bez odzieży termoaktywnej piłkarz będzie pocił się i nie nie będzie mógł zachować odpowiedniej równowagi cieplnej, a zatem w niespodziewanym momencie mięśnie mogą się przegrzać albo zbytnio wychłodzić. Powoduje to bardzo często różnorodnego stylu kontuzje, mikro urazy czy ostry ból tkanek miękkich. Wiele z detali tego typu odzieży sportowców prócz tego wyposażona jest w specjalne elementy ochronne.Aby szczegół ten dobrze funkcjonował, bielizna termoaktywna dla zawodnika powinna być dobrze dopasowana zarówno do wykorzystania, warunków w jakich zostanie stosowana, jak również czasu a także częstotliwości jej noszenia.

Decydując się na zakupienie tego ubioru powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Zaliczamy do nich głównie:

– typ oraz liczbę szwów
– warto zainwestować w bieliznę bezszwową, która przede wszystkim dostarcza jeszcze większego komfortu użytkowania,
– rodzaj materiału,
– wielkość, rozmiar
– bielizna powinna odrobinę uciskać ciało piłkarza, natomiast nie może powodować zbyt nadmiernego zatrzymania przepływu krwi.
– stopień elastyczności,- poziom odprowadzania wilgoci, itp.

Odzież sportowców składać się musi między innymi z elementów termo aktywnych w formie: legginsów, podkoszulek, getrów czy podspodenek piłkarskich.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *