Alkoholizm już od ładnych paru lat uznawany jest za groźną chorobę. chorób, które nie są możliwe do całkowitego wyleczenia.

Alkoholizm już od ładnych kilku lat uważany jest za groźną chorobę. Można bez wahania wpisać go w szeroki wachlarz uzależnień, które tylko przy pomocy profesjonalnej terapii można przezwyciężyć. Przy czym tutaj powinniśmy podkreślić, iż pokonanie tej choroby nie oznacza całkowitego wyleczenia.

 

Alkoholizm zalicza się bowiem do tego typu chorób, które nie są możliwe do całkowitego wyleczenia. Oznacza to, iż alkoholikiem jesteś już na całe swoje życie. Rzecz jednak w tym, że życie to może wyglądać zupełnie inaczej. Uzależnienie wcale nie powinno determinować naszego życia. Żeby jednak tak się stało, potrzebna jest kompleksowa opieka nad uzależnionym. Jeśli ktoś pragnie przezwyciężyć uzależnienie, wspaniałym miejscem do tego jest fachowa klinika ,w której leczenie ma naprawdę charakter złożony. Przebywanie w tego typu miejscu gwarantuje 1-wszy oraz kluczowy warunek skutecznego leczenia – wyeliminowanie alkoholu. Osoba uzależniona powinna też przejść detoks. Detoks jest niezbędne, nie tylko do prawidłowej oceny fizycznego stanu osoby chorej, ale także do uświadomienia jej, jak głęboko choroba zakorzeniła się w jej psychice. Ponieważ tak naprawdę prawdziwa walka o wyjście z uzależnienia toczy się w głowie uzależnionego. To przez to psychologiczny aspekt choroby alkoholowej jest tak ważny. Leczenie alkoholizmu Lublin w każdym przypadku wymaga wielkiego zaangażowania pacjenta. Jeśli ktoś nie pragnie się leczyć, jeżeli nie posiada w sobie chęci do walki, niełatwo wyczekiwać postępów.

 

Wiedząc o tym doskonale, lekarze na początku skupiają się na podejściu swoich pacjentów. Tych, którzy nie są zmotywowani, próbują bardziej zaangażować. Tych jednakże, którzy chcą za wszelką cenę walczyć, odpowiednio wspierają w podtrzymaniu ich determinacji. Kiedy czują, iż determinacja jest, że ich pacjent bardzo chce walczyć, podejmują kolejne kroki. W trakcie kolejnego etapu terapii starają się dotrzeć do sedna uzależnienia. Ponieważ sam alkoholizm nim nie jest. Alkoholizm jest efektem. Motyw, który popchnął pacjenta do nadmiernego picia, pochodzi z zewnątrz. I to jego znalezienie jest wówczas priorytetowe. Dopiero poznanie przyczyny, umożliwia przejść do kolejnych etapów. To na pewno wymaga nieco czasu. Ale powinno się go wygospodarować, ażeby nareszcie wyzwolić się od złego w głowie, który doprowadził to tego, że pacjent jest w takim, a nie innym położeniu. A w momencie kiedy to się uda, można przejść do kolejnego etapu. Celem tego etapu jest nauczenie osoby chorej, jak sobie radzić podczas stresu. Dlaczego? Ponieważ szczególnie w takich momentach powraca chęć sięgnięcia po używkę. Poza tym chory uczy się również odmawiania alkoholu osobom trzecim a także zrozumienia, iż nawet jego mała ilość może wywołać nawrót uzależnienia.

 

Aspekt psychologiczny leczenia choroby alkoholowej jest niezwykle istotny. Można wręcz stwierdzić, iż nie ma skutecznej terapii, bez współpracy z psychologiem. Stosowanie leków, jak najbardziej potrafi też dać bardzo dobre efekty, ale musi być ono pracą z psychologiem uzupełnione.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *