Tężyczkę można leczyć…

Tężyczka jest chorobą, w której mięśnie ciała nie mogą poprawnie się kurczyć. Jest to spowodowane niskim poziomem potasu lub wapnia we krwi albo zbyt wysokim poziomem glukozy. Tężyczkę można leczyć doustnymi preparatami zawierającymi wapń a także witaminy D.

Co to jest Tężyczka?

Tężyczka jest stanem, w którym organizm wprowadzony jest w stan nadpobudliwości. To wynika najczęściej z bardzo wysokiego poziomu pobudzenia, w zdecydowanej większości przypadków stanu wynikającego z przedłużającego się i bardzo intensywnego stresującego okresu. Może to być także wywołany niektórymi lekami, takimi jak lit lub sterydy.

Tężyczka jest stanem, w którym organizm wytwarza za dużo magnezu i wapnia. Może to prowadzić do arytmii serca, drgawek albo skurczów mięśni.

Objawy tężyczki obejmują:

– Napady padaczki – jest to forma zaburzonej aktywności mózgu, która prowadzi do utraty przytomności, a w niektórych przypadkach do śmierci. Waha się od stanu łagodnego do stanu ciężkiego i jest zazwyczaj spowodowane zaburzoną aktywnością elektryczną naszego mózgu. Jeśli dana osoba ma więcej niżeli 3 napady w ciągu dnia, zostanie zdiagnozowana padaczka.

– Skurcze włókien mięśniowych – to bolesne mimowolne skurcze mięśni, często wywołane zwiększonym obciążeniem mięśni. Te skurcze są często spotykanym zjawiskiem u sportowców, takich jak biegacze oraz rowerzyści.

– Mrowienie albo drętwienie skóry. Uczucie może być tak mocne, że wydaje się, iż elektryczne wstrząsy biegną przez dotknięty obszar.

Źródło: https://pracownia-emg.pl/tezyczka-a-choroby-tarczycy/

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *